Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
INTEGRACJA SKO- wiczów

INTEGRACJA SKO- wiczów

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 20.01.2015

Pobyt na lodowisku

Dnia 20 stycznia 2015r. uczniowie  Zespołu Szkół w Latowiczu udali się na lodowisko do Mińska Mazowieckiego.  W ramach integracji 18 uczniów pod czujnym okiem opiekunów SKO: p. Anny  Świątek i p. Krystyny Wołkowieckiej spędziło aktywnie  godzinę na lodowisku. Głównym celem wyjazdu była integracja i  nauka jazdy na łyżwach, hartowanie organizmu oraz organizowanie czasu wolnego poza budynkiem szkolnym podczas trwających ferii zimowych. Ponadto uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa na lodzie, odpowiedni dobór stroju do rodzaju zajęć oraz zalety czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W zakresie sprawności motorycznej uczniowie na lodowisku poznawali ćwiczenia podnoszące poziom zwinności, szybkości i sprawdzali reakcje na bodźce sygnałów zewnętrznych. W zakresie umiejętności doskonalili kierowanie ruchami własnego ciała podczas jazdy na łyżwach.
W zakresie wiadomości uczniowie utrwalali zasady dobrego zachowania w miejscach publicznych a także wiedzę na temat bezpiecznego korzystania i egzekwowania zasad bezpieczeństwa od wszystkich uczestników zabawy. 
W zakresie postaw społecznych uczniowie doskonalili współpracę w małych grupach, prawidłowe zasady rywalizacji na lodowisku. Uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na lodzie, stanowili niewielką część ogółu uczestników. Wszyscy opanowali podstawowe poruszanie się na łyżwach, a także bezpieczny upadek pod okiem opiekunów. Starsi uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich nabytych wcześniej umiejętności
w zakresie szybkiej jazdy na lodzie oraz wykonywania figur łyżwiarskich. Prawie każdy zaliczył drobny upadek, ale czymże są nieliczne siniaki wobec świetnej rozrywki w gronie kolegów i koleżanek. Godzinny pobyt na lodowisku znakomicie wpłynął na kondycję uczniów. Byli oni w pełni zadowoleni z wyjazdu integracyjnego SKO - wiczów. Każdemu dopisywał humor i kiedy trzeba było opuścić lodowisko, nie wszyscy mieli na to ochotę. Czas spędzony w taki sposób dostarczył wielu wyjątkowych emocji, wrażeń, był sprawdzianem kondycji a pozostałości w postaci ,,zakwasów" miłą pamiątką pobytu na lodowisku.

                                              

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania