Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
III edycja Literackich Potyczek Bibliotecznych.

III edycja Literackich Potyczek Bibliotecznych.

Warszawa 03.04.2017

31 marca 2017 roku w naszym gimnazjum odbyła się III edycja Literackich Potyczek Bibliotecznych. W tym roku zaprosiliśmy na tę uroczystość naszych rodziców, którzy wraz z młodzieżą uczestniczyli spotkaniu bibliotecznym.

W części wstępnej odczytywane były wiersze polskich poetek w związku ze Światowym Dniem Poezji przypadającym na 21 marca. Wiersze odczytywali uczniowie oraz zaproszeni rodzice: panie Urszula Polak, Małgorzata Majocha, Alicja Kalicka i pan Andrzej Magdziak. Z okazji minionego Święta Kobiet można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez polskie autorki. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć prezentację multimedialną pt. „Zarys historii książki”, bo przecież to ona była główną bohaterką spotkania. Następnie nauczyciel języka polskiego, pani Teresa Czerwiec odczytała dwa wiersze naszego szkolnego kolegi Radka Musiała z klasy II b pt. „Deszczówka” i „Fragment zwierciadła”. Na spotkaniu zaprezentował się  również Klub Miłośników Książki . Dziewczęta polecały swoje ulubione pozycje książkowe z różnych dziedzin literatury. W drugiej części uroczystości  miała miejsce rywalizacja pomiędzy klasami , które były wspomagane przez przybyłych rodziców. Turniej składał się z czterech rund: pytania z zakresu wiedzy o książce, bibliotece i prasie, kalambury, reklama biblioteki i krzyżówka polegająca na wykazaniu się znajomością pojęć związanych z biblioteką i czytelnictwem. Na zakończenie panie bibliotekarki wręczyły dyplomy i nagrody za tegoroczne konkursy biblioteczne.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania