Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
II miejsce w Polsce dla Karmelki

II miejsce w Polsce dla Karmelki

Warszawa 07.12.2015

Podczas dwudniowego udziału delegacji Spółdzielni Uczniowskiej "Karmelka" w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich w Krakowie Karolina Borówka, Justyna Cieniuch, Klaudia Stanio oraz opiekun szkolnej spółdzielni – Małgorzata Wysoczyńska odebrały nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie Na najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej.

Do konkursu, któremu patronował Minister Edukacji Narodowej, przystąpiło 246 spółdzielni uczniowskich, z czego do oceny na szczeblu centralnym zakwalifikowało się 15. Laureatom wręczono puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Podczas obrad Sejmiku ogłoszono również wyniki drugiego konkursu Zdrowa przyroda – Zdrowa żywność – Zdrowy człowiek, w którym nasza Spółdzielnia także została zauważona i otrzymała wyróżnienie.

„Karmelka” z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie uczestniczyła w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich, odbywającym się w dniach 20-21 listopada 2015 roku, na zaproszenie Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

Dodatkowym wyróżnieniem honorowym dla Karoliny Borówki i Justyny Cieniuch było zasiadanie w Prezydium Sejmiku i prowadzenie obrad pod przewodnictwem pani Anny Bulki.

Podczas Sejmiku, zaprezentowaliśmy film z uroczystego otwarcia nowego sklepiku szkolnego połączonego z obchodami 115-lecia spółdzielczości uczniowskiej w Polsce. Relację z tej uroczystości zamieściliśmy wcześniej.

Dodatkową nagrodą dla naszej delegacji była wycieczka po Krakowie. Zwiedziłyśmy „Miasto królów” i pieszo, i melexem, docierając w nieznane nam dotąd miejsca, dowiadując się wielu ciekawych historii oraz informacji „z pierwszej ręki”. Zjadłyśmy przepyszny obiad w restauracji „U babci Maliny” i zrobiłyśmy zakupy w galerii krakowskiej. Z Krakowa wróciłyśmy szczęśliwe i pełne zapału do dalszej pracy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii