Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
I POWIATOWY EUROQUIZ ,, NASZA EUROPA- DALEKA CZY BLISKA...''

I POWIATOWY EUROQUIZ ,, NASZA EUROPA- DALEKA CZY BLISKA...''

Warszawa 03.12.2014

20 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs ,, Nasza Europa – daleka czy bliska ''. Organizatorem konkursu było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cieszkowie.

Wszystkie pytania konkursu dotyczyły państw Unii Europejskiej. Quiz bazował na zasadach teleturnieju ,, Jeden z dziesięciu ''. W etapie powiatowym na pytania  osoby prowadzącej odpowiadały drużyny składające się z trzech uczniów. Przy trzeciej złej odpowiedzi drużyna odpadała z gry. Trzy najlepsze drużyny walczyły w finale.

Na konkurs stawiło się aż 15 drużyn z 8 gimnazjów naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie:

 

NIKOLA BOREJSZO KL. 3D

WIKTORIA TABACZYSZYN KL.3D

SANDRA KALICKA KL.3D

 

EWELINA TYMOCZKO KL.3B

MARTYNA KOŁODZIŃSKA KL.3B

KATARZYNA SADOWSKA KL.3B

 

Drużyna naszych dziewcząt z klasy 3b wraz z dwoma drużynami z Gimnazjum Ad Astra dostała się do finału i dzielnie walczyła wygrywając cały konkurs.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.