Powrót do BlogowiSKO Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
HUTA SZKŁA „CrystalJulia” w Piechowicach

HUTA SZKŁA „CrystalJulia” w Piechowicach

Wpis dodany przez szkołę Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
Warszawa 26.02.2016

Każdy znalazł tu coś dla siebie wartego uwagi.

3 lutego 2016r.w ramach wycieczki zawodoznawczej odwiedziliśmy Hutę szkła w Piechowicach. Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczyliśmy to wyjątkowe przedstawienie jakim jest wytwarzanie kryształu. Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Idąc dalej zobaczyliśmy wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu. Na dusze artystyczne czekały warsztaty grawerowania w szkle, podczas których mogliśmy grawerować na kryształowej szklance finezyjne motywy zdobnicze i tworzyć własną biżuterię z kryształu.

  Pozostałe wpisy z tej kategorii

  Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

  09.12.2019
  W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
  Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

  MikołajkowiSKO

  07.12.2019
  6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
  Więcej MikołajkowiSKO

  Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

  07.12.2019
  W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
  Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

  Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

  07.12.2019
  W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
  Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.