Powrót do BlogowiSKO Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
HUTA SZKŁA „CrystalJulia” w Piechowicach

HUTA SZKŁA „CrystalJulia” w Piechowicach

Wpis dodany przez szkołę Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
Warszawa 26.02.2016

Każdy znalazł tu coś dla siebie wartego uwagi.

3 lutego 2016r.w ramach wycieczki zawodoznawczej odwiedziliśmy Hutę szkła w Piechowicach. Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Podczas zwiedzania z przewodnikiem zobaczyliśmy to wyjątkowe przedstawienie jakim jest wytwarzanie kryształu. Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Idąc dalej zobaczyliśmy wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu. Na dusze artystyczne czekały warsztaty grawerowania w szkle, podczas których mogliśmy grawerować na kryształowej szklance finezyjne motywy zdobnicze i tworzyć własną biżuterię z kryształu.

  Pozostałe wpisy z tej kategorii

  Etap II międzyszkolny

  18.03.2020
  W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
  Więcej Etap II międzyszkolny

  Podziękowania

  18.03.2020
  W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
  Więcej Podziękowania