Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Hałas naszym wrogiem.

Hałas naszym wrogiem.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 27.04.2016

Dlaczego hałas może zagrozić naszemu zdrowiu? 25 kwietnia 2016 - Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Niemal co drugi mieszkaniec Europy odczuwa negatywne skutki dużego natężenia dźwięku, przez co staje się drugim największym ekologicznym problemem Unii Europejskiej. Według najnowszego raportu WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), hałas nie tylko uszkadza słuch, ale powoduje także choroby układu krążenia, bezsenność, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach udar i atak serca.

Święto zostało ustanowione prze Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia powszechnej uwagi na występowaniu nadmiernego hałasu w życiu ludzi. Po raz pierwszy był obchodzony w 1955r. Obchody tego dnia w Polsce zapoczątkowało Towarzystwo Ochrony Higieny Akustycznej w 2000 roku. Przypada ono zawsze 25 kwietnia i jest organizowane co roku. Często mylone jest z Dniem Hałasu bądź Dniem Walki z Hałasem.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania