Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
GÓRA GROSZA

GÓRA GROSZA

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 07.12.2014

Akcja Towarzystwa NASZ DOM „Góra Grosza”

Już od wielu lat Zespół Szkół w Latowiczu  uczestniczy w akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM. W tym roku szkolnym, była ona przeprowadzana w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W ramach akcji zbierane były przede wszystkim drobne monety, co oprócz wymiaru finansowego, czyli konkretnej pomocy materialnej, miało także uświadomić uczniom, że nawet mały gest, jeśli jest zwielokrotniony, może okazać się ogromnie ważny i potrzebny. Nasi uczniowie chętnie dzielili  się swoim kieszonkowym z potrzebującymi. Cieszymy się, że możemy pomagać! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy hojnie podzielili się z innymi swoimi oszczędnościami. Cieszymy się, że ta wspaniała akcja cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

Pamiętamy, że grosiki, które zbieramy w domach przez cały rok, mogą sprawić, iż na wielu twarzach pojawi się uśmiech.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania