Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 09.11.2016

16 października obchodzony jest ustanowiony w 1979 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) - Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Święto ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i przypominać opinii publicznej o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje biedniejsze.

18 X w jego obchody włączyli się członkowie szkolnego koła PCK i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1. Chcąc pogłębić  świadomość społeczności uczniowskiej na ten temat i wzmocnić poczucie solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem,  od rana w szkolnej stołówce gimnazjaliści przygotowywali zdrowy i smaczny poczęstunek. Owoce i warzywa oraz wszystkie inne produkty, które zostały do tego wykorzystane zakupiono za pieniądze pozyskane ze zorganizowanego tydzień wcześniej kiermaszu ciast. W jego przygotowanie aktywnie włączyli się rodzice i nauczyciele. Zdrowy poczęstunek cieszył się ogromnym zainteresowaniem, pyszne i kolorowe kanapki smakowały wszystkim, a zamiast chipsów dzieci chętnie jadły świeże warzywa i owoce.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień