Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Gimnazjaliści na uniwersytecie, czyli wycieczka z nagrodami

Gimnazjaliści na uniwersytecie, czyli wycieczka z nagrodami

Warszawa 06.11.2016

Klasa IIc uczestniczyła w XIII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Jest to cykl projektów popularyzujących naukę przygotowanych przez uczelnie województwa lubelskiego. Uczniowie i wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć udział w warsztatach, prezentacjach, koncertach, pokazach, konferencjach i wykładach.

Uczniowie brali udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez   Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Wykładowcy pokazali, jak w prosty, zabawny i ciekawy sposób można nauczyć się angielskiego i niemieckiego i ile niespodzianek kryją w sobie te języki. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach językowych i realioznawczych. Najlepsi uczestnicy, którym niestraszne były angielskie i niemieckie słówka, a do tego wiedzieli  np. jakie imiona noszą dzieci księcia Williama i księżnej Kate, w jakie słynne postacie wcielali się Rowan Atkinson i Benedict Cumberbatch, do tego potrafili wymienić wszystkich Beatlesów, znali muzykę Coldplay i wiedzieli, kim była Marlene Dietrich - zdobywali nagrody: koszulki, wydawnictwa językowe, gadżety a nawet power banki. Okazało się, że nawet w trakcie dobrej zabawy można jeszcze wiele się dowiedzieć. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wziąć udział w dwóch pokazach zorganizowanych przez Wydział Chemii UMCS. Tam dopiero się działo! Ciekły azot, wybuchający cukier, bomba z plastikowej butelki, kwiaty zmieniające kolory i czarodziejskie druty - to tylko kilka ze wspaniałych doświadczeń. Niektóre eksperymenty mogli przeprowadzać uczniowie pod czujnym okiem naukowców. Zaskoczeniem dla wielu osób były fakty i ciekawostki o trujących roślinach w naszym najbliższym otoczeniu. O muchomorach czy wilczych jagodach słyszał każdy, ale czy wszyscy wiedzą, że można otruć się konwaliami, jaskrem lub bluszczem a fikus, amarylis i gwiazda betlejemska w domu też mogą stanowić zagrożenie? Festiwal Nauki to okazja spotkania ze światem, jakiego na co dzień nie znamy i możliwość uczestnictwa w wielkiej przygodzie, jaką jest nauka. A kto wie, może gimnazjaliści w przyszłości też zostaną naukowcami? Na razie pełni wrażeń wszyscy wrócili z wycieczki i z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Wielkie umysły też chodziły przecież kiedyś do szkoły!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.