Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Festyn Zdrowia

Festyn Zdrowia

Warszawa 31.05.2015

22 maja 2015 r. grupa naszych trzecioklasistów wzięła udział w Festynie Zdrowia zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

Obejrzeliśmy projekcję filmów edukacyjnych z cyklu "Śmietnik w naszej głowie" na temat odżywiania się i bezpiecznego kupowania żywności w sklepach. Następnie udaliśmy się z naszymi nauczycielami na zwiedzanie różnych atrakcji przygotowanych przez młodzież ZST, podczas których degustowaliśmy zdrowe przekąski, mogliśmy zbadać poziom cukru w organizmie i obliczyć nasze BMI. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z kosmetyczką, mogliśmy obejrzeć pokaz masażu jak również szereg ciekawych doświadczeń biologicznych m. in wykrywanie skrobi, glukozy i białka w produktach spożywczych. Nasza młodzież brała też udział w konkursach sprawnościowych , w których można było wygrać interesujące nagrody np. darmowy kupon na siłownię. Wielką atrakcją było poznanie znanych mieleckich sportowców, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania