Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Festiwal Nauki

Festiwal Nauki

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 12.04.2017

Co roku wiosną nasza szkoła organizuje Festiwal Nauki, który odbywa się 1 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Nidzicy.

Zgodnie z głównymi celami Festiwalu jakim są propagowanie nauk ścisłych przez zabawę oraz czynny udział w eksperymentach i doświadczeniach z zakresu chemii, fizyki, biologii, matematyki i robotyki, parkiet hali po raz kolejny zamienił się w wielkie laboratorium. Hasłem przewodnim zajęć przygotowanych na Festiwal Nauki były gry i zabawy matematyczne oraz pokazanie, że matematyki można uczyć się w bardzo przyjemny sposób przez zabawę. Uczniowie mogli pograć w gry matematyczne, poukładać puzzle i zwierzątka  z figur geometrycznych, rozwiązać łamigłówki oraz rebusy. W tym dniu nie zabrakło zajęć praktycznych, składanie modeli brył z kulek i patyczków oraz składanie sześcianów metodą orgiami. Atrakcją okazało się przebijanie balonów, w których znajdowała się tabliczka mnożenia i rebusy do rozwiązania.

 Mamy nadzieję, że Festiwal Nauki przyczyni się do wzrostu zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień