Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Ferie w naszej szkole

Ferie w naszej szkole

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
Warszawa 22.02.2015

"Ferie, ferie ukochane..."

Piosenka dnia

Ferie, ferie ukochane

Ferie, ferie zalatane

Dzisiaj w szkole nocujemy

I imprezkę planujemy

ref: tu..tu Ru..ru

 

Inni znowu w pingla grają

z Panem Arkiem przegrywają

bardzo mocno się wściekają

pewnie mu popalić dają..

ref. Tu tu Ru Ru

 

Z kuchni lecą już zapachy

Weźmy pana już pod pachy

Bo pan Damian tu czatuje

Na pyszności oczekuje…

ref….

 

Paparazzi foty robi

Potem w kompie je obrobi

My na fejsie polubimy

Komentarze umieścimy

ref…

 

Mamy swego generała

Wszystkich nas hospitowała

Ale wcale nie bolało

Wręcz nam jeszcze było mało….

 

 WYJAZDU DO AFRYKARIUM ORAZ KINA WE WROCŁAWIU

 

29 stycznia grupa młodzieży naszego gimnazjum oraz młodszych dzieci pod opieką P. Agnieszki Wąsik, p. dyr. Anny Miszkiewicz, p. Anny Majchrzak oraz p. Doroty Piec w ramach wypoczynku feryjnego wzięła udział w wycieczce do Afrykarium oraz kina we Wrocławiu.

Zwiedzane przez uczestników wycieczki wrocławskie Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali na żywo rekiny, hipopotamy, pingwiny, krokodyle, uchatki kotików, manaty czy dziesiątki tysięcy ryb z morza Czerwonego oraz jezior Malawi i Tanganika.

Kolejnym punktem wycieczkowego programu był seans w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie  młodsze dzieci obejrzały film Pingwiny z Madagaskaru, a młodzież komedię Wkręceni.  Później wszyscy udali się na posiłek, a następnie zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wyruszyli w drogę powrotną do domów.AM                                          

 

 

 

Zajęcia feryjne w naszym gimnazjum rozpoczęły się w piątek 30 stycznia 2015r. o godz. 1400. Przybyło na nie prawie czterdziestu uczestników z nasze szkoły ale były też młodsze dzieci, którym bardzo podobały się ubiegłoroczne zajęcia i znów postanowiły zagościć w naszych progach. Zajęcia prowadzone były równolegle w kilku salach i każdy mógł z nich korzystać według zainteresowań. Można było wziąć udział w zajęciach muzycznych prowadzonych przez panie  S. Furmanek, J. Tomalę - Zaradną i M. Wysocką lub sportowych – prowadzonych przez panów D. Zydorowicza i A. Dwojaka oraz panią A. Mende. Trwały też zajęcia aerobiku prowadzone przez panią A. Wąsik a w kuchni pod czujnym nadzorem pań M. Ostojskiej, I. Ptak i G. Orzeszyńskiej przez cały czas wypiekano pyszne słodkości i przygotowywano kolację.

Większość zajęć zakończyła się ok. godz. 1700. Kiedy to z wielkim zainteresowanie wszyscy chętni obejrzeli mecz MŚ w piłce ręcznej Polska – Katar.

Po meczu wszyscy uczestnicy udali się na kolację przygotowaną w szkolnej stołówce, by po niej udać się na wybrane przez siebie seanse filmowe.

Przygotowany repertuar  wyświetlany był w trzech zaadaptowanych na ten dzień „salach kinowych”. Podczas trwania „nocy” uczniowie mieli do wyboru wiele pozycji filmowych różnych gatunków. Najwytrwalsi zakończyli swoją przygodę z filmem ok. godz. 300. Przez całą noc nad uczniami czuwały panie A. Wąsik. J. Karbowiak, A. Miszkiewicz i D. Piec.  Po krótkim wypoczynku i obfitym śniadaniu uczniowie rozjechali się do swoich domów z nadzieją rychłej powtórki.

Pozostałe wpisy z tej kategorii