Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Ferie na lodowisku

Ferie na lodowisku

Warszawa 08.02.2014

Trwa "Rok Szkoły w Ruchu", promujący aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

W dniu 23 stycznia 2014 roku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, odbyła się wycieczka na lodowisko w Dębicy. Jej uczestnikami byli chętni uczniowie z różnych klas. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Teresa Czerwiec, Alicja Polak, Jadwiga Dyba i Ilona Drozdowska-Nieć. Część uczniów miała własne łyżwy, niektórzy skorzystali z wypożyczonych na miejscu. Każdy jeździł jak umiał. Jedni dopiero stawiali swoje pierwsze kroki na lodzie, inni doskonalili zdobyte wcześniej umiejętności, a jeszcze inni śmigali po lodzie jak zawodowi łyżwiarze. Wielu uczniów utrzymało postawę pionową przez całe dwie godziny pobytu na tafli lodowiska, niektórzy leżeli na lodzie kilkakrotnie. Niestety, po dwóch godzinach „szaleństwa na lodzie” trzeba było kończyć zabawę i wracać do domu. W drodze powrotnej można było jeszcze posilić się w restauracji McDonald's w Mielcu.

Nasz wyjazd był bardzo udany. Pozwolił wzmocnić naszą sprawność fizyczną, zrelaksować się i odprężyć. Wszyscy byliśmy zmęczeni i poobijani po tym dwugodzinnym maratonie, ale zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania