Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Fascynacji górami nie da się wyleczyć...

Fascynacji górami nie da się wyleczyć...

Warszawa 22.11.2018

W ramach trwającego w Jedynce Tygodnia Profilaktyki mieliśmy okazję gościć znanego alpinistę i himalaistę, zdobywcę dwóch ośmiotysięczników, członka kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu, uczestnika akcji ratunkowej na Nanga Parbat -Pana Piotra Tomalę.

Talentowicze mieli niepowtarzalną okazję  dowiedzieć się o pasjach i marzeniach pana Piotra.Spotkaniu towarzyszyły opowieści o szczęściu himalajskich sukcesów, czyhających zagrożeń czy też euforii towarzyszącej podczas wypraw. Pan Tomala zaprezentował materiały filmowe i fotograficzne ze swoich  wypraw oraz materiały dotyczące akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Przywiózł ze sobą również sprzęt i ubrania wykorzystywane podczas wypraw. Każdy mógł przymierzyć zestaw prawdziwego himalaisty. Spotkanie zakończyło się autografami, a także pozowaniem do wspólnych zdjęć. Cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzbudziło bardzo pozytywne emocje wśród uczestników.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania