Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Eliminacje powiatowe II edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”.

Eliminacje powiatowe II edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”.

Warszawa 01.03.2017

23 lutego 2017 r. odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Poezji i Prozy pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Mieleckiego.

Turniej odbywał się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru oraz umiłowania Ojczyzny. Był motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, a także kształtowania poczucia tożsamości narodowej.

Uzdolnieni recytatorsko uczniowie prezentowali jeden tekst polskiego twórcy powstały po 1939 roku, który rozwijał rozumienie takich pojęć jak: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność zasadom i wartościom.

W imprezie wzięło udział 18 uczniów z gimnazjów powiatu mieleckiego i 13 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w tej prestiżowej imprezie reprezentowały 2 uczennice: Oliwia Kalicka i Alicja Ciepła.

Jury wysoko oceniło poziom artystyczny i interpretację połączoną ze znakomitym zrozumieniem recytowanych tekstów. W ten sposób młodzież oddała hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy stracili życie w walce o wolność naszej Ojczyzny.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania