Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
EKOwypieki- warsztaty kulinarne

EKOwypieki- warsztaty kulinarne

Warszawa 26.03.2019

Zainicjowane przez nas warsztaty ze specjalistami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie były świetną okazją do przygotowania zdrowych,ekologicznych ciasteczek i past, które trafiły do strefy zdrowego żywienia podczas Happeningu.

Warsztaty kulinarne  to doskonały sposób na odkrywanie kulinarnych upodobań, zdobywanie nowych umiejętności i  nabieranie szacunku do pracy. Głównym celem  warsztatów było rozbudzanie zainteresowań młodzieży nowatorskimi metodami działań  w dziedzinie gastronomii, pogłębianie umiejętności zawodowych młodzieży, rozwijanie kreatywności, otwartości na nowe pomysły. Podczas warsztatów kulinarnych Talentowicze poznali nowe sposoby sztuki kulinarnej,  kształtując przy tym niezbędne w tym zawodzie postawy i kompetencje zawodowe, takie jak: pewność siebie, umiejętność współpracy w grupie, komunikatywność  a także także różne sposoby pokazania  swoich możliwości kulinarnych szerszemu gronu odbiorców. Przygotowane wyroby będą ozdobą ekologicznego stołu i zostaną zaprezentowane rodzicom podczas spotkań klasowych,uczestnikom ekologicznej debaty oraz społeczności szkolnej.


Pozostałe wpisy z tej kategorii

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.