Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
"Ekologia, trudna sprawa"

"Ekologia, trudna sprawa"

Warszawa 17.01.2016

Apel wychowawczy klas trzecich

 

Apele wychowawcze przygotowywane przez każdą klasę to już tradycja naszej szkoły. W tym roku rozpoczęły klasy trzecie pod hasłem "Ekologia, trudna sprawa", przedstawiając niezwykle ważny dla każdego człowieka problem segregacji śmieci.

W humorystyczny sposób uczniowie pokazali kilka scenek rodzajowych. Przenosiliśmy się więc kolejno do śmietnika, w którym śmieci prowadziły polemikę na temat bałaganu i niezrozumienia ich sytuacji przez ludzi wrzucających tam wszystkie odpadki. Następne miejsce wydarzeń to studio telewizyjne, gdzie dziennikarz rozmawiał z zaproszonymi ekspertami ds. ekologii: Lucyną Zieloną, Karolem Ratowalskim, Jakubem Czystym i Edytą Ekologiczną. Mieliśmy też okazję wysłuchać sondy ulicznej przeprowadzonej wśród mieszkańców najbliższej okolicy na temat radzenia sobie z nadmiarem śmieci w gospodarstwach domowych.

Apel przybliżył uczniom problemy ekologiczne współczesnego świata.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania