Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Edukujemy - Pomagamy

Edukujemy - Pomagamy

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 11.03.2016

Konkurujemy jak pracowite mrówki

Uczniowie Zespołu Szkół  w Latowiczu przystąpili do ogólnopolskiego  konkursu: "Edukujemy - Pomagamy"   -  pod hasłem "Konkurujemy jak pracowite mrówki".  Konkurs ten polega na zbiórce zużytych baterii w placówkach oświatowych.

Czy wiesz, że jedna mała bateria guzikowa może skazić 1 m sześcienny  gleby i zatruć 400 l wody ? A to dlatego, że w bateriach zachodzą skomplikowane procesy chemiczne, w których udział biorą toksyczne pierwiastki. Szczególne zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka, stwarzają zawarte w bateriach metale ciężkie (m.in.: ołów, kadm, rtęć) oraz kwasy bądź zasady tworzące elektrolit, które mają właściwości żrące i korozyjne. 
 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania