Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
"Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

"Kamera Akcja, czyli róbcie to, co kochacie"-Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Warszawa 04.12.2017

Talentowicze z Jedynki maja wiele pasji, jedną z nich jest rozwijanie zainteresowań filmowych i reżyserskich. Wspólnie z uczniami innych krasnostawskich szkół uczestniczyli 1 grudnia 2017 roku w warsztatach w Inkubatorze Medialno – Artystycznym UMCS, który mieści się w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” w Lublinie.

Korzystając z wiedzy doświadczonych pracowników TV UMCS uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych  pojęć z zakresu języka filmu.  Na podstawie scenariusza Sergiusza Kurczuka „Reklama proszku do prania”, mogli uczestniczyć w opracowaniu  scenopisu oraz  w tworzeniu  planów filmowych. W trakcie warsztatów reżyserskich  młodzi filmowcy pracowali nad reklamą proszku do prania „Kit jakich mało”, wykorzystując rekwizyty przygotowane przez uczestników zajęć MDKF „Iluzjon” w Krasnymstawie. Podczas warsztatów montażowych mieli możliwość poznać  tajniki programu Adobe Premier oraz jeden z projektów programu UMCS News. Uczniowie wykonali także ćwiczenia praktyczne na materiale nagranym podczas zajęć. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania