Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Dzień Wiosny

Dzień Wiosny

Warszawa 26.03.2019

Dzień Wiosny, w naszej szkole obfitował w mnóstwo zabawy i śmiechu. Z racji na duże zainteresowanie występami przed publicznością, Mam Talent został podzielony na dwie grupy: klasy I i II oraz klasy strasze. W pierwszej grupie wystąpiło aż 44 uczestników. Była recytacja, śpiew,taniec, pokazy karate, teakwondo, gra w piłkę, gwizdanie a nawet tabliczka mnożenia. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Wszystkie występy były piękne i bardzo pomysłowe.

Kolejnym elementem naszego świętowania I Dnia Wiosny, była gra terenowa, w której wzięły udział wszystkie klasy. Było 9 zadań , które klasy musiały przejść i zaliczyć. Konkurencje byly dostosowane do wieku a nad całością czuwali wyznaczeni przez samorząd punktowi. Były zadania i eksperymenty z fizyki i chemii, z geografii i języków obcych gdzie klasy musiały wykazać się znajomością flag, granic państw oraz dopasować do wyrazu „wiosna” w różnych językach. Było jedzenie czekolady przy pomocy noża i widelca, sudoku, kwiatki z bibuły, tory przeszkód, oraz wierszyki które trzeba było ułożyć w całość. 
Grze towarzyszyły duże emocje i świetna zabawa. A o to wyniki gry: I miejsce 2a, 4b, 3e, II miejsce 2b, 5b, 2a, III miejsce 3b.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.