Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Dzień Trzeźwości

Dzień Trzeźwości

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 15.04.2016

Niej daj się porwać uzależnieniu od alkoholu.

Według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ponad 140 milonów ludzi na całym świecie cierpi z powodu zaburzeń związanych z częsym spożywaniem dużej ilości alkoholu. 

Jest ona jedną z najpoważniejszych chorób współczesnego świata, rozwijająca się w zastraszającym tępie. Często idzie także w parze z depresją. Niszczy ona ludzi ze względu na narodowość, status społeczny bądź poglądy polityczne i religijne. Niesie wiele negatywnych skutków, które często przekładają się na nasze życie prywatne i społeczne. Doprowadza do rozpadu małżeństw i przyjaźni. Przyczynia się do wzrostu patologii i przestępczości. 

Nadmierne używanie napojów wyskokowych o wysokiej zawartości alkoholu prowadzi do wielu chorób zagrażających naszemu życiu : nowotwory, marskośc wątroby, uszkodzenia układu nerwowego oraz układu krążenia. 

15 kwietnia jest dniem, kiedy możemy spróbować oderwać się od tego uzależnienia. Odstawmy od kolacji lampkę wina, a zacznijmy rozmawiać z rodziną przy stole. Weźmy naszych bliskich za rękę i pomóżmy im wyjść z alkoholizmu, wspierając ich, gdy podejmą walkę. Wystarczy tak niewiele, a może całkowicie odmienić nasze życie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania