Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 21.11.2016

21 listopada 2016r.

Dzień 21 listopada ustawowo ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego. Jest on wielkim świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Jest także formą wyróżnienia oraz sposobem promowania zawodu pracownika socjalnego. Przecież pracownik socjalny jest osobą która daje wsparcie, gdy wszystko inne zawodzi.
Przedstawiciele SKO i wolontariatu udali się z życzeniami do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Latowiczu.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi. ”  Jan Paweł II

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego


 składamy wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Latowiczu
serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.
Pomoc, jaką niesiecie drugiemu człowiekowi, jest piękną, ale też ciężką pracą, bo oznacza codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy i bezradności, wymaga towarzyszenia cierpiącym, ale też podejmowania bardzo trudnych decyzji, które nierzadko mają zasadniczy wpływ na jakość życia dzieci i całych rodzin.
Życzymy każdemu zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam. Praca socjalna to wielkie i odpowiedzialne zadanie, które zawsze powinno budzić szacunek i wdzięczność całej społeczności szkolnej, lokalnej. Życzymy wszystkim pracownikom wiele osobistej i zawodowej satysfakcji, realizacji wszelkich zamierzeń, a także wiele sił w szlachetnej
i ofiarnej służbie na rzecz najbardziej potrzebujących.

                                                              Dziękujemy!

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania