Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Dzień popcornu w Jedynce

Dzień popcornu w Jedynce

Warszawa 19.01.2018

Za wynalazcę światowego przysmaku uznaje się Charlesa Cretorsa, który skonstruował pierwszą maszynę do tworzenia popcornu w 1893 roku i zaprezentował ją w Chicago. Miała służyć też do prażenia orzechów i kawy. Ten lekki przysmak kochają do dzisiaj miliony.

19 stycznia w dniu święta Popcornu Talentowicze z Jedynki zorganizowali PopcornowiSKO. Kiermasz odbywał się w dwóch miejscach w szkole, chętnych do kupowania było wielu. Zapach gorącego, świeżego popcornu przyciągał wszystkich, dziadkowie obecni na uroczystościach z okazji Dnia Babci i Dziadka dali się także skusić. Dochód ze sprzedaży zasilił konto naszego SKO.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień