Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Dzień Poczty Polskiej - Dzień Listonosza

Dzień Poczty Polskiej - Dzień Listonosza

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 18.10.2016

18 października 2016r.

Listonosze w swoje święto nie mają niestety wolnego czasu, w dalszym ciągu są bowiem niezastąpieni. Mimo iż w dobie cyfryzacji listowa korespondencja towarzyska praktycznie wygasła, ktoś przecież musi dostarczać listy z urzędów i instytucji, paczki, przesyłki i przekazy pocztowe. Dzień Listonosza ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy regularnie zmagać się muszą nie tylko z kaprysami pogody, ale również klientów. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kilogramów przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co psychicznie. Dawniej listonosze cieszyli się wielkim szacunkiem, nie istniały bowiem firmy kurierskie, przez co umundurowani pracownicy poczty byli ostatecznymi pośrednikami między nadawcami i adresatami. Listonosze doczekali się nawet znanej na całym świecie bajki, opowiadającej o niezwykłych przygodach Pata i jego przyjaciela – kota.

                             Życzenia od SKO -wiczów

Z okazji święta, wszystkim Listonoszom i Pracownikom Poczty Polskiej składamy najlepsze życzenia! Satysfakcji z pracy, braku opóźnień, jak najmniej zagubionych listów i mnóstwa zadowolonych klientów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania