Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum w Mordarce

Dzień Papieski.

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum w Mordarce
Warszawa 15.11.2013

Jan Paweł II

11 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Papieski. Tym razem myślą przewodnią tego wydarzenia były słowa "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Ten uroczysty dzień zbiega się z 35. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października. Jak co roku z okazji Dnia Papieskiego uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowali inscenizację w postaci programu telewizyjnego, w którym prezentowano ważne fakty z życia Karola Wojtyły. Zobaczyliśmy papieża jako syna, zmęczonego robotnika, wikarego i następcę Piotra. Te bogate doświadczenia sprawiły, że Karol Wojtyła potrafił wejść z każdym w dialog – twierdził, że to wyzwanie, które powinniśmy podejmować każdego dnia. Dialog, jak widział go Jan Paweł II, to spotkanie na gruncie ludzkiego doświadczenia, kiedy  następuje poruszenie serc, empatia, współodczuwanie, a dopiero potem wymiana poglądów. Jan Paweł II potrafił spotkać się z każdym człowiekiem, od zwykłego analfabety, po koronowane głowy czy profesorów. To on zainicjował spotkania w Asyżu z wyznawcami większości religii świata, to on umiał się też spotkać ze swoim niedoszłym zabójcą. W tym dniu wraz z chórem wszyscy zaśpiewaliśmy "Barkę" i podziwialismy też wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania