Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Dzień Mężczyzn

Dzień Mężczyzn

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 11.03.2018

10 marca

 

 

Dzień Mężczyzn w naszej szkole obchodziliśmy 9 marca 2018r. Jest to święto wyrażające uznanie dla osiągnięć mężczyzn z całego świata oraz na przestrzeni dziejów. Stanowi czas rozważań nad ich udziałem oraz zaangażowaniem we współtworzeniu postępów edukacyjnych, ekonomicznych i technologicznych w społeczeństwie​. W Polsce Dzień Mężczyzn nie jest świętem popularnym i nie istnieje tradycja jego obchodzenia. Mówi się, że data 10 marca związana jest z Kościołem Katolickim – w dniu tym obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów skazanych na śmierć za wiarę. Mimo, że Dzień Mężczyzny  nie jest tak popularne jak Dzień Kobiet, to nie mniej jednak stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku (warto pamiętać, że mężczyźni najbardziej cenią praktyczne prezenty).                                                                                                                                             Dzień Mężczyzny dziś się święci,
Więc życzę Ci:
dużo radości i szczęścia, 
"Złe" przygody niech Cię miną
oraz troski w dal odpłyną.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania