Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 18.01.2017

18 stycznia 2017r.

Dziś obchodzimy dosyć nietypowe święto, ale ci najmłodsi z pewnością się z niego ucieszą. 18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To dokładnie 135 lat temu na świat przyszedł Alan Aleksander Milne, twórca misia, który uwielbia miodek. Jaka jest historia powstawania Kubusia Puchatka?

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony corocznie 18 stycznia. Data nie jest oczywiście przypadkowa! Dokładnie w 18 stycznia 1882 roku w Londynie przyszedł na świat twórca uwielbianego przez miliony, sympatycznego Kubusia Puchatka. Alan Aleksander Milne, bo tak właśnie nazywa się twórca "misia o bardzo małym rozumku" swoje książki napisał dla swojego syna Christophera. To jego zabawka, pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia. Na początku Kubuś był Panem Edwardem Niedźwiedziem. Dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania