Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Warszawa 29.05.2017

Marsz ulicami miasta, uroczystości na Placu Armii Krajowej w Mielcu, wypuszczenie do nieba setek pomarańczowych balonów. Spotkanie uświadomiło wszystkim uczestnikom, że osoby niepełnosprawne są wśród nas i zasługują na uwagę całego społeczeństwa.

23 maja 2017 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo w Mielcu.

Gimnazjaliści uczestniczyli także w tradycyjnym marszu ulicami miasta oraz w uroczystościach na Placu Armii Krajowej, gdzie wypuścili do nieba setki pomarańczowych balonów, które otrzymali na miejscu od organizatorów marszu. Kolor pomarańczowy symbolizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Udział w tym wydarzeniu pomógł zrozumieć wszystkim, że osoby niepełnosprawne są takimi samymi ludźmi jak my wszyscy, mają takie same prawa, zaś naszym zadaniem jest pomagać im godnie żyć, rozwijać się
i poznawać otaczający świat.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania