Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Dziedzictwo Architektury Mielca i okolic

Dziedzictwo Architektury Mielca i okolic

Warszawa 07.04.2015

Gala podsumowująca konkurs architektoniczny pt. "Dziedzictwo Architektury Mielca i okolic".

31 marca 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu miała miejsce niecodzienna uroczystość, w której uczestniczyły 3 nasze uczennice.  Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz i sponsorzy. W czasie jej trwania został wygłoszony wykład Pana Józefa Witka, autora "Encyklopedii miasta Mielca" o dziedzictwie archtektonicznym naszego regionu, szczególnie miasta Mielca. Wykład bardzo się podobał naszym gimnazjalistkom, gdyż zawierał ciekawe informacje o obiektach, które znalazły się na ich pracach plastycznych.

Z naszej szkoły uczniowie wykonali siedem prac. Byli to: Oliwia Kalicka, Emilia Kapinos i Hubert Kapinos z klasy I b, Monika Waręda z klasy II b, Aleksandra i Julia Wiącek oraz Patrycja Marut z klasy III b. Spośród 28 prac nadesłanych na konkurs, nasze gimnazjum zdobyło II miejsce i dwa wyróżnienia. II miejsce zdobyła praca Oliwii Kalickiej pt. "Dworek Oborskich" wyróżnienia zdobyły prace Emilii Kapinos pt. "Gawłuszowicki kościół" i Moniki Warędy pt. "Dom z magnoliami". Nagrodzonym serdecznie gratulujemy talentu i sukcesu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania