Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Dzieci realizujące projekt „Czytam – więc jestem” wsparli akcję Talentowiczów

Dzieci realizujące projekt „Czytam – więc jestem” wsparli akcję Talentowiczów

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 27.03.2017

Uczniowie klasy 2a szkoły podstawowej realizują w tym roku klasowy projekt czytelniczy, który ma na celu m.in. rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształcenie wrażliwości literackiej, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni czy bogacenie słownictwa.

 Drugoklasiści słuchają lektur czytanych w szkole przez swoich rodziców, uczestniczą w lekcjach bibliotecznych, założyły klasową biblioteczkę. Dzieci z tej klasy doskonale wiedzą, że żadna książka nie powinna mieć  zagiętych rogów, więc gdy dowiedziały się o akcji związanej z tworzeniem przez Talentowiczów unikalnych, personalizowanych zakładek do książek, natychmiast postanowiły wesprzeć gimnazjalistów. Każde dziecko wybrało ulubione zwierzę,  podało swoje imię i w ten sposób zakupiło wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju zakładkę. Pomysł na tyle spodobał się uczniom 2a, że zamawiali zakładki nie tylko dla siebie, ale też jako prezenty niespodzianki dla rodziców, rodzeństwa i  swoich bliskich.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień