Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Dla Madzi- górskie opowieści Wiesława Lipińskiego

Dla Madzi- górskie opowieści Wiesława Lipińskiego

Warszawa 08.03.2017

Spotkanie z Wiesławem Lipińskim, słynnym podróżnikiem i himalaistą.

Uczestniczyły w nim klasy trzecie gimnazjum i z zaciekawieniem słuchały opowieści. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Burmistrz Krasnegostawu- Pani Hanna Mazurkiewicz. Pan Lipiński opowiadał  o swoich wyprawach do Tybetu i Nepalu. Przybliżył nam postacie słynnych himalaistów i podróżników, takich jak: Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki oraz Leszek Cichy. Podczas spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej z wypraw. Pan Lipiński porównywał swoje wyprawy z przed wielu lat do dzisiejszych. Nikomu nie przeszłoby przez myśl, że wszystko mogłoby się tak bardzo zmienić. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia  sprzętu służącego do wspinaczek wysokogórskich. Uczniowie chętnie dopytywali się do czego służą i w jaki sposób z nich korzystać. Kulminacyjnym punktem był tort przygotowany przez mamę Magdy, w ramach podziękowania za  przygotowany przez nas koncert charytatywny.Pan Lipiński uczestniczył takze w koncercie charytatywnym, wylicytował jeden z obrazów i przekazał go Madzi.Jesteśmy mu wdzięczni za obecność.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania