Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Dla Madzi- górskie opowieści Wiesława Lipińskiego

Dla Madzi- górskie opowieści Wiesława Lipińskiego

Warszawa 08.03.2017

Spotkanie z Wiesławem Lipińskim, słynnym podróżnikiem i himalaistą.

Uczestniczyły w nim klasy trzecie gimnazjum i z zaciekawieniem słuchały opowieści. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Burmistrz Krasnegostawu- Pani Hanna Mazurkiewicz. Pan Lipiński opowiadał  o swoich wyprawach do Tybetu i Nepalu. Przybliżył nam postacie słynnych himalaistów i podróżników, takich jak: Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki oraz Leszek Cichy. Podczas spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej z wypraw. Pan Lipiński porównywał swoje wyprawy z przed wielu lat do dzisiejszych. Nikomu nie przeszłoby przez myśl, że wszystko mogłoby się tak bardzo zmienić. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia  sprzętu służącego do wspinaczek wysokogórskich. Uczniowie chętnie dopytywali się do czego służą i w jaki sposób z nich korzystać. Kulminacyjnym punktem był tort przygotowany przez mamę Magdy, w ramach podziękowania za  przygotowany przez nas koncert charytatywny.Pan Lipiński uczestniczył takze w koncercie charytatywnym, wylicytował jeden z obrazów i przekazał go Madzi.Jesteśmy mu wdzięczni za obecność.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień