Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Debata szkolna "Czy zdrowo się odżywiam?"

Debata szkolna "Czy zdrowo się odżywiam?"

Warszawa 04.11.2015

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie plakatu

Samorząd Uczniowski zorganizował debatę szkolną z okazji Europejskiego Tygodnia Zdrowego Żywienia i Gotowania pod hasłem "Czy zdrowo się odżywiam?". Debata odbyła się na sali gimnastycznej, jej uczestnikami byli przedstawiciele wszystkich klas oraz zgromadzona publiczność.

Uroczystość rozpoczęła Natalia Banaś wygłoszeniem referatu "Prawidłowa dieta gimnazjalisty". Młodzież uzyskała szereg bardzo ważnych informacji na temat zdrowego odżywiania się z uwzględnieniem ogromnej roli śniadań w życiu młodego człowieka. Natalia przedstawiła również przykładowy jadłospis dla gimnazjalisty.

Kolejne etapy debaty to rywalizacja międzyklasowa w konkursie "Liga Klas". Pierwsze zadanie polegało na prezentacji plakatu na temat zdrowego odżywiania się. Prace uczniów okazały się bardzo pomysłowe, wykonane różnorodnymi technikami: malarstwo, rysunek, quilling, kolaż. Prezentacja były różnorodne - od odczytu, po własne wypowiedzi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania