Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Debata dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu.

Debata dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warszawa 27.02.2018

"Bezpieczeństwo w Sieci. Czy mądrze korzystam z mediów?" Na takie pytanie każdy członek SKO mógł sobie odpowiedzieć podczas debaty.

Spotkanie przedstawicieli poszczególnych klas 22 lutego rozpoczęło się od przedstawienia prezentacji multimedialnej dotyczącej cyberprzemocy. Epoka smartfonów i dostępu do Internetu sprawiła, że oprócz niezliczonych korzyści pojawiło się wiele nowych zagrożeń. Różnorodne formy przemocy mogą być stosowane poprzez filmy, fora dyskusyjne, mms-y, sms-y, e-maile, czaty i inne narzędzia. Przemoc jest anonimowa, rozprzestrzenia się w szybkim tempie i trudno ją kontrolować. Ważne, aby młodzi ludzie wiedzieli, że w razie jakichkolwiek problemów powinni powiadomić zaufaną osobę dorosłą, która pomoże im uporać się z trudną sytuacją.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie plakatów, które wcześniej wykonały wszystkie klasy. Tematyka prac dotyczyła właśnie bezpiecznego korzystania z mediów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania