Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO

DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 08.04.2016

Prelekcja Policji

31 marca 2016 r. poczuliśmy się w szkole wyjątkowo bezpiecznie, a wszystko za sprawą niecodziennych gości. Do Zespołu Szkół w Latowiczu zawitali przedstawiciele Komendy Policji w Mrozach- sier. szt. Jarosław Cegiełka (dzielnicowy gminy Latowicz) oraz asp. Janusz Chmielowski (dzielnicowy miasta i gminy Mrozy). Spotkanie z uczniami kl. I-VI szkoły podstawowej i kl. I-III gimnazjum dotyczyło zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Spotkanie z uczniami oddziałów przedszkolnych odbyło się oddzielnie. Funkcjonariusze policji zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze różnymi środkami lokomocji (samochodem osobowym, autobusem, rowerem) oraz pieszo. Przypomnieli m.in. o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku, o wyposażeniu rowerzysty w kamizelkę odblaskową, a roweru w odpowiednie oświetlenie.
Policjanci zwrócili także uwagę, że jedną z sytuacji zagrażających bezpieczeństwu dziecka jest kontakt z nieznajomą osobą. Podkreślili, że asertywność, nieufność i stanowczość to właściwa postawa w stosunku do obcych.
W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi funkcjonariusze policji zaapelowali do uczestników spotkania o zwracanie szczególnej uwagi na pozostawione na terenie szkoły paczki czy torby oraz o wzmożoną czujność wobec podejrzanie wyglądających osób. Przypomnieli o zasadach postępowania w przypadku tego typu zagrożeń.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Pochwaliły się przed stróżami prawa doskonałą znajomością numerów alarmowych. Policjanci natomiast cierpliwie i wyczerpująco udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania i na gorąco wyjaśniali wątpliwości.
Na koniec wręczyli uczniom elementy odblaskowe przekazane przez fundację Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś”, z którą nasza szkoła nawiązała współpracę.
 

p. Ewa Suda 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania