Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Czytamy książki i czasopisma ekonomiczne

Czytamy książki i czasopisma ekonomiczne

Warszawa 24.02.2014

W wolnym czasie, tj. podczas zajęć opiekuńczych czy przerw międzylekcyjnych, czytaliśmy czasopisma o tematyce bankowej. Informacje w nich zawarte poszerzały naszą wiedzę w zakresie ekonomii, a przede wszystkim uzmysłowiły, że warto oszczędzać.

Godny polecenia w tym temacie jest utwór Janusza Korczaka pt. "Bankructwo Małego Dżeka".  Każdy młody człowiek powinien przeczytać. Akcja w skrócie przedstawia się następująco:

DżekFulton, syn robotnika, uczeń trzeciej klasy szkoły powszechnej, po plajcie pobliskiego sklepu chce zrozumieć, czym jest bankructwoi jak można z powodzeniem zarabiać pieniądze. Zgłasza się w szkole do prowadzenia biblioteki,
a potem pyta nauczycielkę, czy mógłby zorganizować uczniowską kooperatywę.

Zdobywa od dorosłych wiedzę i wsparcie i wkłada w swoje przedsięwzięcie mnóstwo serca. Udaje mu się zaangażować inne dzieci, ale spotyka się z rozmaitymi przeciwnościami. Czy odniesie sukces, czy zbankrutuje?
Akcja książki, opublikowanej po raz pierwszy w 1924 roku, rozgrywa się w Ameryce,
dotyczy jednak warunków polskich.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania