Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Cztery lata z Patronem

Cztery lata z Patronem

Warszawa 12.10.2014

Akademia szkolna

W piątek, 19 września 2014 r., społeczność Publicznego Gimnazjum w Pławie świętowała przypadającą w tym dniu czwartą rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia W. Witosa.

Z tej okazji po raz czwarty obchodzono w gimnazjum Dzień Patrona Szkoły - Wincentego Witosa. Wszyscy uczniowie wzięli udział w niezwykłej akademii przygotowanej przez gimnazjalistów.

Prowadzący apel uczniowie klasy IIIb, Kamil Mazur i Anna Spyra, przypomnieli o najważniejszych faktach związanych z życiem i działalnością Wincentego Witosa. Zebranym w pamięci utkwiły piękne recytacje wierszy o charakterze patriotycznym w wykonaniu Patrycji Marut, Anny Stachowicz i Kingi Strugała. Wyjątkowe zainteresowanie publiczności wzbudził uczeń klasy IIIb, Dominik Leśniak, który wcielił się w rolę samego Patrona szkoły. Nie zabrakło również muzycznego akcentu uroczystości. Chór szkolny oczarował obecnych pięknym wykonaniem patriotycznych pieśni.

Pod koniec akademii pani dyrektor ogłosiła wyniki szkolnego konkursu wiedzy o życiu i działalności W. Witosa zorganizowanego przez nauczycieli historii.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania