Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Czas,by runął mur

Czas,by runął mur

Warszawa 09.11.2018

9 listopada 2018 roku Talentowicze mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielami niemieckiej prywatnej Fundacji „Hilfe fur Polen"- panią Wiltrud Wessel, honorowym obywatelem Krasnegostawu oraz z państwem Gentz.Nasi goście w szczególny sposób przyczynili się dla rozwoju miasta, w szczególności za prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz Zakładu Opieki Zdrowotnej,Liceum Społecznego oraz Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego.

Miedzypokoleniowe polsko-niemieckie spotkanie miało szczególny wymiar.Stworzyło bowiem okazję do zainicjowania współpracy, podzielenia się wiedzą i doświadczeniami na temat działalności charytatywnej, historii oraz aktualnych stosunków polsko- niemieckich.Nasi niemieccy goście mieli możliwość wzięcia udziału w uroczystości poświęconej 100-rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości. Wielkim wzruszeniem okazał się  polski  polonez w wykonaniu naszych młodszych kolegów oraz  wręczone przez nas biało-czerwone kotyliony.Ogromne wrażenie wywarła pełna zadumy część artystystyczna a utwór Jacka Kaczmarskiego "Mury" stał się powodem do głębokiej obupólnej dyskusji na temat niepotrzebnych barier i murów dzielących ludzi i narody.  

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania