Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Czas,by runął mur

Czas,by runął mur

Warszawa 09.11.2018

9 listopada 2018 roku Talentowicze mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielami niemieckiej prywatnej Fundacji „Hilfe fur Polen"- panią Wiltrud Wessel, honorowym obywatelem Krasnegostawu oraz z państwem Gentz.Nasi goście w szczególny sposób przyczynili się dla rozwoju miasta, w szczególności za prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz Zakładu Opieki Zdrowotnej,Liceum Społecznego oraz Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego.

Miedzypokoleniowe polsko-niemieckie spotkanie miało szczególny wymiar.Stworzyło bowiem okazję do zainicjowania współpracy, podzielenia się wiedzą i doświadczeniami na temat działalności charytatywnej, historii oraz aktualnych stosunków polsko- niemieckich.Nasi niemieccy goście mieli możliwość wzięcia udziału w uroczystości poświęconej 100-rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości. Wielkim wzruszeniem okazał się  polski  polonez w wykonaniu naszych młodszych kolegów oraz  wręczone przez nas biało-czerwone kotyliony.Ogromne wrażenie wywarła pełna zadumy część artystystyczna a utwór Jacka Kaczmarskiego "Mury" stał się powodem do głębokiej obupólnej dyskusji na temat niepotrzebnych barier i murów dzielących ludzi i narody.  

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień