Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Czas Bohaterów

Czas Bohaterów

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 17.03.2018

apel - 15 marca 2018r.

Dnia 15 marca 2018r.​ w ZS w Latowiczu odbył się apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym.  Żołnierze Wyklęci to członkowie podziemia, którzy zdecydowali się na walkę z polskim państwem komunistycznym pomimo zupełnego braku szans na zwycięstwo w tym starciu. Walka z państwem zamontowanym przez Związek Radziecki oznaczała przede wszystkim mordowanie swoich rodaków. Przynależność do Wojska Polskiego lub Urzędu Bezpieczeństwa była wystarczającym powodem, aby zostać zabitym. W pogoni za prawdziwymi i rzekomymi wrogami nie było czasu na zastanawianie się, więc przy okazji ginęły postronne osoby. W tym wszystkim zupełnie zapominamy, że czasem kilkuletnia działalność konspiracyjna sprowadzała się do grabieży. Inicjatorem Dnia Pamięci poświęconego Żołnierzom Wyklętym był prezydent Lech Kaczyński, który skierował do Sejmu projekt ustawy w tej sprawie. „Narodowy Dzień Pamięci - Żołnierzy Wyklętych  ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny” – podkreślił Lech Kaczyński.  W montażu słowno- muzycznym, przypomniane zostały  postacie, Żołnierzy Niezłomnych o których powinniśmy pamietać, gdyż walczyli o  wolność naszej ukochanej Ojczyzny.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania