Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Codziennie odkrywa, ile może dać innym

Codziennie odkrywa, ile może dać innym

Warszawa 21.01.2019

20 stycznia na gali w Auli Caritas w Lublinie,już po raz VI przyznano tytuły Wolontariusza Roku. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym osobom i nie oczekuje za to nic w zamian.Wśród nominowanych osób niosącym bezinteresowną pomoc znalazła się Talentowiczka - Martyna Chachaj.

Martyna jest wolontariuszką od trzech lat. Swój wolny czas z radością i oddaniem poświęca ludziom chorym, samotnym i niepełnosprawnym. W życie tych ludzi wnosi swój spokój i życzliwość, ma dla nich dużo cierpliwości i czułości. Martyna jest liderką wielu inicjatyw  podejmowanych na terenie szkoły związanych z niesieniem pomocy Caritas w Krasnymstawie. Żaden kiermasz nie odbył się bez jej uczestnictwa. Bierze udział w zbiórkach żywności, w Biegach Caritas, w akcji Pola Nadziei, w przedstawieniach teatralnych. Potrafi pogodzić naukę z niesieniem pomocy innym. O swojej działalności jako Wolontariuszka mówi:„ Nie jestem dawcą, tylko odbiorcą. Ludzie dają mi tyle miłości i wdzięczności nawet za krótką rozmowę i niewielką pomoc. Robię po prostu to, co lubię”. Niech postawa naszej uczennicy stanie się wzorem do naśladowania.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień