Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Codziennie odkrywa, ile może dać innym

Codziennie odkrywa, ile może dać innym

Warszawa 21.01.2019

20 stycznia na gali w Auli Caritas w Lublinie,już po raz VI przyznano tytuły Wolontariusza Roku. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym osobom i nie oczekuje za to nic w zamian.Wśród nominowanych osób niosącym bezinteresowną pomoc znalazła się Talentowiczka - Martyna Chachaj.

Martyna jest wolontariuszką od trzech lat. Swój wolny czas z radością i oddaniem poświęca ludziom chorym, samotnym i niepełnosprawnym. W życie tych ludzi wnosi swój spokój i życzliwość, ma dla nich dużo cierpliwości i czułości. Martyna jest liderką wielu inicjatyw  podejmowanych na terenie szkoły związanych z niesieniem pomocy Caritas w Krasnymstawie. Żaden kiermasz nie odbył się bez jej uczestnictwa. Bierze udział w zbiórkach żywności, w Biegach Caritas, w akcji Pola Nadziei, w przedstawieniach teatralnych. Potrafi pogodzić naukę z niesieniem pomocy innym. O swojej działalności jako Wolontariuszka mówi:„ Nie jestem dawcą, tylko odbiorcą. Ludzie dają mi tyle miłości i wdzięczności nawet za krótką rozmowę i niewielką pomoc. Robię po prostu to, co lubię”. Niech postawa naszej uczennicy stanie się wzorem do naśladowania.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania