Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Chrystus moim Przyjacielem

Chrystus moim Przyjacielem

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 13.04.2017

12.04.2017r.

Dnia 12 kwietnia 2017r. w ZS w Latowiczu odbył się apel słowno-muzyczny "Szukam przyjaciela", który  wprowadza nas w okres Świąt Wielkanocnych i przypomina nam, że Syn Boży jest naszym Zbawicielem. Mały Książe czuje się samotny i poszukuje prawdziwej przyjaźni, lecz spotyka w czasie swej wędrówki ludzi zajętych własnymi problemami, żyjących w pośpiechu. Odkrywa, że miłość i przyjaźń wypływa z Chrystusowego krzyża. Prawdziwy Bóg przez swoją mękę i śmierć zniża się aż do człowieka obdarzając każdego z nas bezmiarem swej miłości. Przez uroczysty apel  zanosimy Bogu dziękczynienie za dar odkupienia. Wielkanoc, to czas radości i triumfu Zmartwychwstania. Tegoroczna inscenizacja Wielkanocna właśnie nam to uświadamia. Przyświecało jej przesłanie, że Syn Boży żyje i otwiera nam drogę do zbawienia. Przygotowali ją uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Grażyny Płatek , p. Katarzyny Pacek, p. Agnieszki Włodarczyk.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania