Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu
Chrońmy naturalne środowisko

Chrońmy naturalne środowisko

Warszawa 03.01.2017

Zbiórka makulatury i baterii

W Zespole Szkół w Latowiczu organizowana jest zbiórka makulatury i baterii, wśród uczniów naszej szkoły. Wszystkich miłośników środowiska naturalnego, prosimy o włączenie się do powyższych akcji.

„Zbiórka makulatury”

Zbiórka makulatury prowadzona jest w naszej szkole już od kilu lat. Nadrzędnym celem akcji jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Dzięki zbiórce makulatury, dzieci i młodzież wdrażana jest do działań na rzecz ochrony środowiska. Pamiętajmy, że każde zebrane 60 kg ratuje przed ścięciem jedno drzewo.

Zbiórka zużytych baterii”

W naszej szkole od kilku lat prowadzona jest zbiórka zużytych baterii, które następnie są przekazywane Organizacji REBA. Akcja jest prowadzona przez cały rok szkolny. Zużyte baterie zawierają szkodliwe substancje dla środowiska, dlatego trzeba je segregować i przekazywać do punktów selektywnej zbiórki. Głównym celem akcji jest promowanie postawy odpowiedzialnej za stan naszej przyrody. Za każdy zebrany kilogram baterii, nasza szkoła otrzymuje punkty, które są przeliczane na atrakcyjne nagrody.

Pozostałe wpisy z tej kategorii