Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Chronię naturalne środowisko

Chronię naturalne środowisko

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 06.12.2017

Zbiórka surowców wtórnych: makulatury, baterii, korków twardych.

W ZS w Latowiczu, SKO- wicze wraz z wolontariuszami przeprowadzają zbiórkę surowców wtórnych na terenie naszej szkoły. Celem powyższych działań jest ochrona naturalnego środowiska, dbanie o jej kondycję.

Co to jest recykling… Metoda polegająca na powtórnym przetworzeniu odpadów, tak by mogły z nich powstać materiały nie gorsze pod względem właściwości od przetwarzanych. Recykling polega na odzyskiwaniu surowców wtórnych i ich ponownym przetwarzaniu w procesie produkcyjnym w celu uzyskania materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub innym. Wykorzystywać można w ten sposób, nawet wielokrotnie, substancje zawarte w odpadach lub poszczególne materiały. Przetwarzając surowce wtórne ograniczamy wykorzystanie surowców pierwotnych, co przyczynia się do ochrony naturalnych zasobów. Odzyskiwanie i przetwarzanie redukuje także ilość odpadów, tym samym ilość miejsca na składowiskach. Wreszcie, wykorzystywanie surowców, które są nośnikami energii, jest elementem oszczędnego gospodarowania energią.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania