Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Bożonarodzeniowe jasełka.

Bożonarodzeniowe jasełka.

Warszawa 09.01.2017

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. W takiej właśnie atmosferze w dniu 22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, rodzice, wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy pierwszej. Zaprezentowali krótkie, ale bardzo wymowne scenki pod wspólnym tytułem "Przyszedł na świat po to, aby pomóc nam żyć". Symboliczną scenografię przez cały czas trwania przedstawienia stanowili Maryja z Dzieciątkiem i Józef siedzący obok żłóbka. Program artystyczny obejmował również występ szkolnego chóru z klasy IIIB, z Oliwią Kalicką na czele,z którym wszyscy mogli wspólnie zaśpiewać znane kolędy.

Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i życzeń uwieńczonych wspólną modlitwą, a łamanie się opłatkiem uświadomiło uczniom, że tworzą jedną wielką rodzinę.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz skierowała gorące podziękowania gimnazjalistom za podejmowane przez nich za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego różnorodne inicjatywy, rodzicom i nauczycielom za owocną współpracę w minionym roku szkolnym uwieńczoną tak wspaniałymi osiągnięciami.

Akademia przebiegła w magicznej, rodzinnej atmosferze i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Wesołych Świąt!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania