Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
BohaterON - włącz historię

BohaterON - włącz historię

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 11.01.2018

Akcja ogólnopolska przeprowadzana w Zespole Szkół w Latowiczu

„BohaterON – włącz historię!” to hasło ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Wzięli w niej udział uczniowie ZS w Latowiczu. Celem akcji, było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie wysłali do Powstańców karty dystrybuowane na terenie całego kraju. Do naszej szkoły, kartki przywiozła pani Dyrektor Wiesława Kosobudzka  i udostępniła uczniom by przybliżyć powyższą tematykę.

Projekt ma za zadanie edukować młodzież, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.
Uczniowie- Wolontariusze i SKO -wicze pod opieką p. Anny Świątek,  zapoznali się ze spotem reklamującym akcję, następnie obejrzeli krótki film pt. „Niezwyciężeni” poświęcony działaniom Polaków podczas II wojny światowej i wypełnili karty pocztowe. Następnie każdy z uczniów wysłał swoją kartę do Fundacji zrzeszającej żyjących powstańców warszawskich. 
Zaangażowanie uczniów w powyższą akcję było bardzo duże. Wspólne wypełnianie kart stało się również okazją do dyskusji na temat roli powstań narodowych w historii naszego kraju na lekcjach historii przeprowadzanych przez p. Andrzeja Gizińskiego. Nasza szkoła otrzymała serdeczne podziękowania za udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania