Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Biesiada Matematyczna

Biesiada Matematyczna

Warszawa 24.05.2017

W czwartek, 11 maja 2017 r. odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu "Mała Biesiada Matematyczna", organizowana dla uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu mieleckiego.

W spotkaniu uczestniczyły czteroosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami.

Celem spotkania było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów gimnazjum oraz upowszechnianie wiedzy matematycznej poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań i zagadek matematycznych. W naukowy nastrój spotkania wprowadzali uczniowie ZST, którzy przedstawiali ciekawostki matematyczne m.in. na temat wstęgi Möbiusa.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Emilia Kapinos i Oliwia Kalicka z klasy IIIb i Bartłomiej Miłoś i Paweł Miłoś z klasy III a wraz z nauczycielem matematyki, panią Beatą Robak.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania