Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
Bezpieczny Internet

Bezpieczny Internet

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 17.03.2018

apel

 

 

Dnia 15 marca 2018r. w ZS w Latowiczu, odbył się apel poświecony bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Uczniowie klasy VI SP - pod kierunkiem p. Mateusza Padysza nauczyciela informatyki, przedstawili prezentację ukazującą  uczniom zagrożenia, na które są narażone w wirtualnym świecie oraz promocję bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

ZASADY KORZYSTANIA Z INTERNETU  
- Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych (imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu, miejsca pracy i numeru do rodziców oraz nazwy i miejsca swojej szkoły)
- Informuj dorosłego, któremu ufasz, kiedy coś cię zaniepokoi lub zawstydzi
- Na spotkania w miejscach publicznych wybieraj miejsca publiczne, informuj dorosłego gdzie i z kim idziesz oraz, o której wrócisz
- Nie odpowiadaj  na zaczepki w Sieci
- Zachowuj wiadomości, które Cię niepokoją (możesz je też wydrukować, bądź robić screeny ekranu używając klawisza PrtSc)
- Nie wysyłaj innym swoich zdjęć, uważaj jakie zdjęcia zamieszczasz w Internecie np. na serwisach społecznościowych (pamiętaj, że wszystko co umieszczasz w Internecie, może być wykorzystane do czegoś bez twojej wiedzy).

ZAGROŻENIA, JAKIE NIESIE INTERNET
- oszustwa i wyłudzenia
- groźby, nękanie
- uzależnienia
- włamania komputerowe
- spam 
- wirusy komputerowe
- zaniedbywanie kontaktów w świecie realnym

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania