Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Bezpiecznie w mediach

Bezpiecznie w mediach

Warszawa 16.05.2015

Tematykę bezpieczeństwa w mediach podjęli uczniowie klasy III a, którzy 7 maja 2015 r. podczas apelu wychowawczego starali się odpowiedzieć na pytania: "Co mieści się pod pojęciem "media"? Z jakimi niebezpieczeństwami możemy się w nich spotkać?"

Przygotowane prezentacje multimedialne określiły szczegółowo, czym są media i jakie niebezpieczeństwa grożą nam podczas korzystania z technologii informacyjnych i komunikacyjnych. 

Kolejnym elementem apelu było przedstawienie zatytułowane "Bezpieczny Internet". Uczniowie klasy III a zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając problem uzależnienia od komputera i Internetu (niebezpieczeństwo oszustów Internetowych, zamieszczanie złych treści, wszechobecny spam, wirusy komputerowe).

Przedstawienie uzupełniły tematyczne piosenki: "Nie jesteś anonimowy w Internecie" a także "Antynarkotykowa" .

Mamy nadzieję, że apel pomoże uczniom naszego gimnazjum w szczególny sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas korzystania ze środków masowego przekazu, stosując ograniczone zaufanie zwłaszcza podczas korzystania z Internetu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania