Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Bezpieczne pożyczanie

Bezpieczne pożyczanie

Warszawa 13.03.2019

"Zasady bezpiecznego pożyczania” to kolejna lekcja programu Bakcyl, która została przeprowadzona 12 marca 2019 roku w Jedynce przez Wolontariusza Banku Spółdzielczego w Izbicy panią Elżbietę Makuch. Uczestnicy warsztatów, w tym spora część Talentowiczów poznała zasady zachowania bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz dowiedziała się, jak przeciwdziałać wyłudzeniom.

Dzięki warsztatom wiemy, jak wartościować pożyczanie pieniędzy, jaka jest różnica pomiędzy pożyczką i kredytem oraz poznaliśmy pojęcia „cel kredytu”, „zdolność kredytowa” i „historia kredytowa”. Potrafimy  oszacować wysokość racjonalnego zadłużenia względem celowości i możliwości spłaty,  wiemy na co zwrócić uwagę porównując oferty, znamy instytucje działające na rynku finansowym.Przekonaliśmy się także , jak ważną rolę  odgrywa  wartość  danych osobowych i dlaczego należy je chronić. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania