Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Bezpieczeństwo w naszej szkole

Bezpieczeństwo w naszej szkole

Warszawa 16.03.2015

Wystawa plakatów

Uczniowie spędzają w szkole wiele godzin. Realizują swoje zainteresowania, nawiązują przyjaźnie, ale przede wszystkim pragną zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa.

Jednym z zadań zaplanowanych przez Samorząd Uczniowski w bieżącym roku szkolnym było wyeliminowanie zachowań agresywnych w naszej szkole i przeciwdziałanie wszelkim objawom przemocy. Zadanie to jest zbieżne z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa"Profilaktyka agresji i przemocy w szkołach".

Agresja może objawiać się pod postacią fizyczną (np. bicie, kopanie, wyłudzanie pieniędzy), a także słowną (np. ubliżanie, przezywanie, wyśmiewanie, plotkowanie).

W naszej szkole w ramach SU działa sekcja porządkowa, której zadaniem jest nie tylko dbanie o porządek, ale również obserwowanie wszelkich niewłaściwych zachowań uczniów i informowanie o tym nauczycieli.

Aby dowiedzieć się, jak uczniowie oceniają bezpieczeństwo w naszej szkole, Samorząd Uczniowski zaproponował każdej klasie wykonanie plakatu o takiej właśnie tematyce. Wykonane przez uczniów prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania