Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
"Barwy mojej ojczyzny"

"Barwy mojej ojczyzny"

Warszawa 30.10.2015

Konkurs poezji i piersi patriotycznej

W budynku "Sokolni" w Mielcu odbyła się V jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy mojej ojczyzny" zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Nie mogło zabraknąć naszych uczniów. W tym roku na scenie zaprezentowały się Alicja Drożdż i Julia Szczucińska (kat. recytacja) oraz Oliwia Kalicka i Karolina Kamuda (kat. piosenka). Zaznaczyć należy, iż utwory wybrane zarówno do recytacji jak i śpiewu przedstawiały niepowtarzalne walory naszej ojczyzny.

Po wysłuchaniu blisko 45 utworów komisja wybrała zwycięzców oraz przyznała nagrody specjalne. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Karolina Kamuda, która swym niezwykle naturalnym wykonaniem utworu "Nasza najpiękniejsza" podbiła serca jurorów. Karolina (nazywana z sympatii przez autora tego artykułu Kamudzianką) otrzymała dyplom uznania i wartościowe nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane występy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania