Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
"Barwy mojej ojczyzny"

"Barwy mojej ojczyzny"

Warszawa 30.10.2015

Konkurs poezji i piersi patriotycznej

W budynku "Sokolni" w Mielcu odbyła się V jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy mojej ojczyzny" zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Nie mogło zabraknąć naszych uczniów. W tym roku na scenie zaprezentowały się Alicja Drożdż i Julia Szczucińska (kat. recytacja) oraz Oliwia Kalicka i Karolina Kamuda (kat. piosenka). Zaznaczyć należy, iż utwory wybrane zarówno do recytacji jak i śpiewu przedstawiały niepowtarzalne walory naszej ojczyzny.

Po wysłuchaniu blisko 45 utworów komisja wybrała zwycięzców oraz przyznała nagrody specjalne. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Karolina Kamuda, która swym niezwykle naturalnym wykonaniem utworu "Nasza najpiękniejsza" podbiła serca jurorów. Karolina (nazywana z sympatii przez autora tego artykułu Kamudzianką) otrzymała dyplom uznania i wartościowe nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane występy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.